EOTA ETAG 004 Belgesi

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme ve Eğitim Hizmetlerimiz hakkında  uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

BSC her zaman sadece yapabileceği işe söz veren, dürüst, yaptığı işin arkasında duran, işi temiz yapan, kendisini devamlı güncelleyen profesyonel bir firmadır.

Ümit Yılmaz
Genel Müd. Yrd., AGB Jeneratör
Online Başvuru

Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme Başvurunuzu Online yapabilirsiniz.

Avrupa Teknik Onay Kuruluşu (EOTA) tarafından yayınlanan ETAG 004 kılavuzu sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemleri için hazırlanmış son derece geniş kapsamlı bir performans ve dayanım değerlendirme sistemidir. ETAG 004, ısı yalıtım sistemlerinin performansının bir bütün olarak test edilmesini zorunlu kılan, bir araya gelen sistem bileşenlerinin (ısı yalıtım malzemesi, yapıştırıcı, sıva, donatı filesi, yüzey kaplama malzemeleri gibi) nihai performansını, gerçek koşulları simüle eden iklimlendirme testleri ile belirleyen kapsamlı bir metottur.

 

Bu metotta ısı yalıtım sistemi en az 6 m2 üzerinde büyüklükteki bir duvar üzerine pencere detaylarını, sahadaki olası uygulama farklılıklarını içerecek şekilde uygulanır. Ardında duvarın dış cephede maruz kaldığı iklim koşulları özel bir iklimlendirme ünitesi kullanılarak laboratuar ortamında oluşturulur. Bu ünite sayesinde ısı yalıtım sistemi güneşin ısıttığı gibi ısıtılır, yağmurun ıslattığı gibi ıslatılır. Sistemin gerçek koşullarda maruz kaldığı iklimsel olaylar, 20 günde gerçekleştirilen 80 döngü ile test duvarına tatbik edilir. ETAG 004 kılavuzundaki dayanım testlerinin nihai amacı, binanın ömrü boyunca cephede teknik ve estetik problem çıkarmadan ısı yalıtım görevini sürdürecek ısı yalıtım sistemlerinin tespitini sağlamaktır. Bu testlerden başarılı geçen sistemlere EOTA tarafınca ETAG 004 belgesi verilir.

EOTA Belgesi Sık Sorulan Sorular

Belgelendirme için Ekonomi Bakanlığı desteklerinden faydalanabilirsniz.

Belgelendirme süresi testler dahil 60 iş günüdür.

Neden BSC Belgelendirme ?

Tarafsızlık & Güven

Bağımsız ve tarafsız olmamız müşterilerimiz için son derece kritiktir ve en güçlü varlığımızdır.

detaylar

Yaygın Hizmet Ağı

BSC Türkiye’nin ve Dünyanın tüm noktalarında hizmetlerini kesintisiz ve etkili olarak vermektedir.

detaylar

Farklarımız & Artılarımız

BSC Müşterilerine talep ettiği tüm akreditasyonlarda belgelendirme hizmeti sunar.

detaylar

BSC Belgelendirme hizmetleri hakkında uzmanlarımızdan detaylı bilgi almak ve başvuru için