COVİD-19 Güvenli Turizm Sertifikası

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Covid-19 salgını nedeniyle alınan bir dizi tedbir kapsamında, tatilini Türkiye’de geçirmeyi düşünen tüm yerli ve yabancı turistlerin ulaşım, konaklama, yeme içme vb gibi her aşamada temizlik, hijyen, mesafe kurallarının kontrol altına alınması ve atlanmadan uygulanması amacıyla geliştirilmiş bir tam kapsamlı önlem programıdır. Böylece hem yabancı hem de yerli ziyaretçilerin tatillerini maksimum konfor ve güvenlik altında geçirmeleri sağlanmaktadır.

Belgelendirme Kriterleri

Yeni nomalleşme sürecinde güvenli turizm programının şartlarını yerine getirerek bir dizi belgelendirme denetiminden geçebilen ve güvenli turizm belgesini alan oteller, tatil köyleri, restoranlar, tesisler hem gerekli koronavirüs tedbirlerini almakta hemde nasıl uygulayacağını açıklayan detaylı kontrol listeleriyle gereknli önlemleri atlamadan yerine getirmiş olmaktadırlar.

“Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” dünyadaki ilk örneklerinden biri olup, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın liderliğinde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör taraflarının iş birliğiyle hazırlanmıştır.

Belgelendirme Kriterleri:

Kriterler Otel  Konaklama, Gıda Üretim ve Transfer firmaları için 3 ana başlıkta gerçekleşmektedir.

Başvuru Şartları:

3 ana başlıktaki firmalarda biri iseniz lütfen belgelendirme işlemleri için bize ulaşınız.

Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Şartlarını yerine getiren; tur ve transfer amaçlı taşıtlar (tur firmaları gibi), yeme içme tesisleri (cafe, lokanta, restoran gibi), konaklama tesisleri (oteller, moteller, tatil köyleri gibi) firmalar belgelendirme denetim başvurusu yaparak sertifilarını alabilmektedirler.

 

Hızlı Başvuru ve Belgelendirme

Tel:0212 250 99 09

Gsm: 0532 559 94 11

e-mail: info@bscbelgelendirme.com

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme ve Eğitim Hizmetlerimiz hakkında  uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

BSC her zaman sadece yapabileceği işe söz veren, dürüst, yaptığı işin arkasında duran, işi temiz yapan, kendisini devamlı güncelleyen profesyonel bir firmadır.

Ümit Yılmaz
Genel Müd. Yrd., AGB Jeneratör
Online Başvuru

Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme Başvurunuzu Online yapabilirsiniz.