Hizmetlerimiz

EAC Belgesi

EAC Sertifikası ithal edilecek ürünlerin Gümrük Birliği’nin teknik yönetmeliklerin güvenlik gerekliliklerine uygunluğu onaylayan bir belgedir. EAC Sertifikası belgelendirme dönemini tamamlayan üreticilere Gümrük Birliği’nce onaylanmış akredite kuruluşlar tarafından EAC belgesi verilmektedir.

devamı
Saso Belgesi

Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Örgütü (SASO), Suudi Arabistan’a İhracat için çevrimiçi Sertifikasyon için SABER platformunu başlatarak Suudi Ürün Güvenliği Programını (SALEEM)  uygulamaktadır.

devamı
TSE Belgesi

Türk Standartları Enstitüsü tarafından üretici ve hizmet firmalarına TSE standartları kapsamında verilen kalite sistem ve ürün belgelerinin tamamına verilen addır.

devamı
Okulum Temiz TSE Belgelendirme

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

devamı
Bez Maske TSE K 599 Belgesi

TÜRKİYE STANDART OLUŞTURAN ÜÇÜNCÜ ÜLKE OLDU Türkiye, normalleşme sürecinde vatandaşların günlük maske ihtiyacının karşılanması adına önemli bir adım attı. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yıkanabilir bez maskeler için standartları belirleyerek yayımladı. Türkiye böylece, dünyada bu alanda standartları oluşturan üçüncü ülke oldu.  Standartla virüse karşı korumada, kullanılan hijyenik bez maskelerin sahip olması gereken özellikler belirlendi. Standartla maskenin

devamı
TS 13805 Oto Ekspertiz ve Test Merkezi TSE HYB Belgesi

Karayolu araçları test veya ekspertiz merkezi veren firmalar müşterilerine sundukları hizmet kapsamında TS 13805 Hizmet yeterlilik sertifikasını almak zorundadırlar. Aksi halde verilen raporlar noter satışına  engel olacak olup. TS Belgesi olmayan veya süresi dolmuş firmaların raporları geçersiz sayılacaktır. Sizlerde firmanız için TSE HYB sertifikası almak isterseniz uzman danışmanlarımız aracılığı ile standard kapsamında istenecek olan eksiklikleri

devamı
TS 11075 Oto Galericiler – Oto Alım Satım Hizmeti Verenler TSE HYB Belgesi

Motorlu Araç Alıcı/satıcıları için Mesleki Yeterlilik Sertifikası zorunlu koşulacak. Artık herkes oto galeri, motorlu araç galerisi açamayacak. Mesleki yeterlilik sertifikası ve TSE 11075 motorlu araç galerileri standardına uygun şekilde işletmelerini devam ettirmek zorunda. Bir sonraki adımda TSE Belgesi Olma Zorunluluğu koşulacağı ön görülmektedir. Oto galeriler için tse belgesi standardı hakkında kısmi bilgiler aşağıda verilmiştir. TS

devamı
COVİD-19 Güvenli Turizm Sertifikası
Güvenli Turizm Sertifikası Nedir? Covid-19 salgını nedeniyle alınan bir dizi tedbir kapsamında, tatilini Türkiye’de geçirmeyi düşünen tüm yerli ve yabancı turistlerin ulaşım, konaklama, yeme içme vb gibi her aşamada temizlik, hijyen, mesafe kurallarının kontrol altına alınması ve atlanmadan uygulanması amacıyla geliştirilmiş bir tam kapsamlı önlem programıdır. Böylece hem yabancı hem de yerli ziyaretçilerin tatillerini maksimum devamı
EOTA ETAG 004 Belgesi

Avrupa Teknik Onay Kuruluşu (EOTA) tarafından yayınlanan ETAG 004 kılavuzu sıvalı dış cephe ısı yalıtım sistemleri için hazırlanmış son derece geniş kapsamlı bir performans ve dayanım değerlendirme sistemidir.

devamı
EAC Belgesi

EAC Belgesi, Rusya, Kazakistan ve Beyaz Rusya birlikteliğinde kurulan Avrasya Gümrük Birliği ülkelerinde geçerli olan belgelerin genel adıdır. Bu ülkelere 2015 yılında Ermenistan ve Kırgızistan’da dahil olmuştur.

devamı
Esma Belgesi

Esma Belgesi Birleşik Arap Emirliklerine ihracat yapan firmaların alması zorunlu olan belgedir. Bu ülkeye ihracatınız varsa mutlaka esma belgesi almanız gerekmektedir

devamı
Ul Belgesi

ABD’ de sertifikasyon sektörünün lideri olan UL kuruluşu 1894 yılında önceleri elektrik ve elektronik alanlarına güvenlik denetimleri üzerinde uzmanlaştı. Ondan birkaç yıl sonra UL ilk defa kendi geliştirdiği güvenlik standartlarını çıkardı.

devamı
AHA Belgesi

AHA Standardı ürününüzün alerjen, risk ya da üretim süreci sırasında alerjenlere maruz kalma potansiyeli temelinde, üç temel ürün kategorisi içerir.

devamı
Wras Belgesi

WRAS Belgesi İngiltere içme suyu ile temas eden ürün ve malzemelere verilen uygunluk belgesidir. Bu belge İngiltere çıkışlı olmasına rağmen çoğu Avrupa ülkesinde kabul gören bir belgedir

devamı
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Dünyanın en köklü kalite çerçevesi olan ISO 9001:2015’in nihai versiyonu yayınlandı. Nihai standardı satın alabilir ve hiç vakit kaybetmeden geçiş sürecinizi başlatabilirsiniz.

devamı
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001, bir şirketin çevresel performansının kontrol edilmesi ve geliştirilmesi oluşumunu yani sürecini tanımlayan uluslararası bir standarttır.

devamı
ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

İş Sağlığı Güvenliği önlemlerini sistematik standartlara dayandırarak yapılan organizasyonel faaliyete de İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi denir.

devamı
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 22000:2005 uluslararası anlamda güvenli gıda tedarik zincirinin sağlanması için geliştirilmiş bir yönetim sistemidir.

devamı
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 10002 Bir kuruluşun planlama, tasarım, satış, servis vs. dahil olmak üzere organizasyon içerisinde müşteriler ile ilgili şikayetleri ele alma ile ilgili standarttır.

devamı
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Uluslararası Standardtlar Örgütü (ISO) tarafından düzenlenen ve yayınlanan bir yönetim sistemi standardıdır.

devamı
ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Yönetim Sistemi

ISO 13485 SO 9001 standardı temel alınarak oluşturulmuş olup tıbbi cihazlar konusunda çalışanlar için, kalite sisteminin gerektirdiği özel gereklilikleri belirleyen uluslararası bir standarttır.

devamı
ISO 16949 Otomotiv Sektörü ve Yan Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

ISO 16949 otomotiv sektörüne ait şartların tanımlandığı, otomotiv tedarikçileri için teknik standartların uyumuyla oluşturulmuş bir standarttır.

devamı
ISO 14064 Sera Gazı Belgelendirmesi

ISO 14064:2006 sera gazı beyanlarının onaylanması ve doğrulaması standardı Mart 2006 tarihinde kuruluşların sera gazı envanterlerinin tasarım ve gelişimine yardımcı olması amacıyla yayınlanmıştır.

devamı
ISO 50001 Enerji Yönetimi Belgelendirilmesi

Enerji Yönetim Stnadartları olan EN 16001 ve ISO 50001 enerji verimliliğinin artırılmasını sağlamakta ve enerji maliyetlerinin azaltılmasını temin etmektedir.

devamı
EN 15838 Çağrı Merkezleri Belgelendirmesi

ISO 15838 Müşteri İletişim Merkezi Yönetim Sistemi standardı çağrı merkezi ve iletişim merkezleri için özel olarak hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

devamı
ISO 20000 Bilgi Teknolojisi Hizmet Yönetimi Nedir?

ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojisi Hizmet Yönetimi uluslararası kabul görmüş ilk standarttır. Standart 2 bölüm halinde yayınlanmıştır.

devamı
ISO 17100 Çeviri Hizmetleri Standardı

ISO 17100 Çeviri Hizmetleri standardı, reklamı çok fazla yapılmadan 2011 yılında başlayan revizyon sürecini tamamladı.

devamı
ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi

ISO 31000 standardı uygulayıcıları bölgesel ve ülkesel risk faktörlerinin belirli bir standart dahilinde değerlendirmek istemesinden orta çıkan bir standarttır.

devamı
ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

İş sürekliliği, ISO 22301 standardında “bir organizasyonun ürün ve servislerini kesinti olayı sonrasında kabul edilebilir seviyede sürdürebilme kapasitesidir.” şeklinde tanımlanmaktadır.

devamı
ISO 20252 Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Yönetim Sistemi

ISO 20252 Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Yönetim Sistemi Standardı, her tür ve boyuttan işletmenin uygulayabileceği bir standarttır.

devamı
ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi birçok sektörde, tedarik zincirinde olabilecek kesintiler veya güvenlik problemleri, kuruluşları olumsuz olarak etkiler.

devamı
Kosher Belgesi

Kosher belgesi musevi inancına uygun olarak üretilmiş ürünleri tescilleyen bir belgedir. İşletmelerde üretim yapılırken tüm aşamaların ve kullanılan malzeme ve hatta ekipmanların musevi inançlarına uygunluğu din adamları(haham) tarafından üretim yerinde kontrol edilir

devamı
Endonezya Helal Gıda Belgesi

Helal gıda sertifikası helal üretim şartlarına (hijyen, kesim, üretim, sunum, depolama, nakliye, satış, satış sonrası) uyarak üretim veya satış yapan tüm gıda kozmetik, temizlik, kimya ve İslami hizmet sunan firmalara verilmekte olan gıda ve hizmet sertifikasıdır

devamı
CE Belgelendirme

CE işareti, ürünün Avrupa ürün mevzuatlarına uygunluğunu gösterir. CE işareti ‘Conformite European’ kelimelerinin kısaltılmasıdır ve literatürdeki anlamı ‘European Conformity’, Avrupa Normlarına Uygunluktur.

devamı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme ve Eğitim Hizmetlerimiz hakkında  uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

BSC her zaman sadece yapabileceği işe söz veren, dürüst, yaptığı işin arkasında duran, işi temiz yapan, kendisini devamlı güncelleyen profesyonel bir firmadır.

Ümit Yılmaz
Genel Müd. Yrd., AGB Jeneratör

Hizmetlerimiz hakkında uzmanlarımız tarafından detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın.